Stress un komforts

Eneagramma ir visaptveroša personību tipoloģija un paskaidro arī to, kādas izmaiņas notiek personībā stresa un komforta apstākļos. Sekojot eneagrammas simbolā ietvertajām bultām, top skaidrs, ka mainās katra eneatipa uzvedība vienos vai otros apstākļos. 

Kad konkrēta eneatipa pārstāvji ir pārliecības un drošības stāvoklī, tiem ir spēks „peldēt pret straumi” un virzīties pret bultu: tiem rodas piekļuves iespēja tā eneatipa resursiem, no kura iznāk bulta. Šī pozitīvā virzība paplašina konkrētā eneatipa komforta zonu. Tā, piemēram, 1. eneatipa pārstāvji komforta apstākļos kļūst līdzīgi 7.eneatipa pārstāvjiem.

Un otrādi, kad konkrētā eneatipa pārstāvji ilgi atrodas spiediena ietekmē (piemēram, smagas attiecības, problēmas darbā vai emocionālas problēmas), tie kļūstam vājāki un tiem nepietiek spēka peldēt pret straumi: notiek ļaušanās plūdumam un konkrētā eneatipa pārstāvji saņem tā tipa raksturīpašības, uz kuru norāda bultiņa. Tā, piemēram, 1.eneatipa pārstāvji stresa apstākļos kļūst līdzīgi 4.eneatipa pārstāvjiem.

Detalizētu pētījumu par šo tēmu ir veicis čīliešu psihiatrs Klaudio Naranho. 

 Eneatipa intervija  
      Iepazīsti sevi!     
      

Enegrammas koučings  
     Pilnveido sevi!   

 Eneagramma pāriem 
    Uzlabo attiecības!  

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.